субота, 6 вересня 2014 р.

До 150-річчя від дня народження Павла Грабовського

 «… Уперед!  Не  жде  поступ  всесвітній:
На  шляху  пристаючих  лиша,
Інший  лад,  інший  мир  заповітний
Виробляє  із  себе  душа.

Уперед  проти  хижих  порядків!
Гине  войник  чи  здобич  бере,
Він  стежки  протира  для  нащадків,  —  
Його  діло  ніколи  не  мре!»
                    Павло Грабовський

 11 вересня 1964 року, 150 років тому, у с. Пушкарне Охтирського повіту Харківської губернії (нині Краснопільський район Сумської області) народився Павло Арсенович Грабовський (1864— 1902 рр.), український поет- лірик, публіцист, перекладач. Для П.Грабовського як для людини і письменника провідним гаслом була українська ідея. Чимало своїх творів він підписував псевдонімом "Українець".
   Благородство і сила духу цієї людини варті захоплення і глибокої поваги. Гідність, готовність до самопожертви, моральна чистота, - ці риси визначили характер, поведінку і долю Павла Грабовського. З 18 років – арешти, солдатчина, тюрми, заслання…
   Вік його був короткий – всього 38 років. Літературна діяльність тривала трохи більше десяти років. Поезія, публіцистика, перекладацтво, - в кожній із цих сфер він сказав своє слово.
   «Його поезія переважно стогін мученого серця, крик болю і туги за рідною Україною». – писав про митця Іван Франко.

   До ювілею Павла Грабовського у бібліотеці організовано виставку-портрет «Крик болю за рідною Україною», де ви, шановні друзі, зможете перегорнути сторінки творів П.Грабовського та матеріалів, присвячених його життю та творчості.
    Про Павла Грабовського читайте та переглядайте на сайтах:
http://youtu.be/Id35qN9Sc5c - «Зелений гай». Виконує капела бандуристів

Немає коментарів:

Дописати коментар