З прочитаного нещодавно...


«Любо до книг – найбільша нагорода. Це надихає, збуджує, заспокоює і дає безмежні знання про світ і безцінний досвід. Це моральне світло.»
                 Елізабет Хардвік


«Вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник.»
                          П.А.Павленко

   Хтось із великих сказав, що один твір прочитаний двома різними людьми – то два різних твори. Я добавила б, що один і той самий твір, прочитаний однією людиною, але в різних життєвих обставинах, є двома абсолютно різними творами. Мозок автоматично акцентує увагу на тому, що найбільше бентежить мене у написаному саме зараз.
   Хочу поділитися з Вами своїми думками про прочитане та тими висловами , які заставили мене повертатися до прочитаного ще раз, і ще раз. 

Карлос Руїс Сафон

"В'язень неба"

    Книга належить до циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок. Твори, що входять до цього циклу, пов'язані між собою персонажами й сюжетними ниточками та частини цієї серії можна читати в довільному порядку, можна - котрусь на вибір. 
    Герої роману живуть, страждають , кохають в важкі часи диктаторського режиму Франко, коли навіть їх рідне місто Барселона здається їм Містом проклятих. Події  проходять із детективним напруженням, загадковістю, захоплюють одразу.

   "Люди з нікчемною душею, завжди прагнуть знікчемити інших"- К.Р.Сафон.Пауло Коельйо "Алхімік"


   " Життя - це свято, велике торжество, і воно завжди є тією хвилиною, в яку ми живемо".

   "...Коли ми прагнемо бути кращими ніж ми є, усе навколо нас стає кращим"

Марія Цуканова "Завтра знову зійде сонце".   Книга маловідомої української письменниці стала для мене своєрідним відкриттям. Авторка була свідком революції 1917 року, часів УНР, Голодомору, Другої світової війни, української еміграції та в найтяжчі моменти трагічного життя герої творів Марії Цуканової не втрачають благородства та уміння любити та розуміти інших.      "... ми, митці, є найщасливіші люди, бо в нас є те, чого не можуть дістати наймогутніші і володарі цього світу: ФАНТАЗІЯ."

Жозе Сарамаго "Євангелія від Ісуса Хритса".

   "Точність визначень - це ілюзія, адже мова людей далека від досконалості, і справа не в тім, що нам бракує слів для того, щоб виразити любов, справа в тому, що слів вистачає, а любові нема..."

   "Слова "учора", "сьогодні" й завтра" - не більш як різні назви однієї ілюзії..."


Вікторія Гранецька "Мантра-омана"


   «Усі ми насправді самітники… Щоправда, комусь для цього достатньо порожньої квартири з наглухо зачиненими дверима й вікнами, а комусь необхідна актова зала, переповнена глядачами й оплесками на його честь.»
   «… пішла до бібліотеки. Аби дізнатися все-все про синдром саванта. До бібліотеки – щоб уже напевне. Бо інтернетівські побрехеньки давно не справляли на тебе належного враження.
   Бібліотечний напівморок зустрів тебе настояними на пожовклому папері та старій друкарській фарбі книжковими запахами, що гніздилися перекошеними полицями аж до самої вогко розтрісканої стелі. І тишею. Завсідники бібліотеки знають, що порушення тиші тут зараховується до найстрашніших кримінальних діянь. І коли який заблуканий студентик спробує бодай засміятися, аби розважити дівчину, з котрою тільки-но починав знайомитись, старі засушені бабці-бібліотекарки тієї ж хвилини розгніваними шуліками налетять на нього. І примусять замовкнути. Добре, хоч не назавжди. Бо тут належить мовчати. Говорити мають книжки.»

 

Пауло Коельо"Диявол та синьйорита Прим".

  
  "Мабуть, у Добра і у Зла - одне й те саме обличчя, все залежить лише від того, коли зустрінуться вони на шляху кожного із нас..."

   "Зображати великодушність належить лише тому, хто боїться зайняти певну позицію в житті. Зрозуміло, набагато простіше вірити у власну доброту, ніж комусь протидіяти та відстоювати свої права. Набагато легше проковтнути образу ніж набратися хоробрості і стати до боротьби з сильним супротивником. Завжди можна сказати, що камінь, який у нас кинули, пролетів повз і лише вночі, залишившись наодинці з самим собою, коли дружина чи чоловік, чи шкільний товариш, спить - тільки вночі, в тиші плачимо ми над нашим боягузством..."

   "...найкращий спосіб ослабити супротивника - це запевнити його в тому, що піддаєшся йому і погоджуєшся з його намірами..."

"Хочеш підкорити собі людину - застав її відчути страх"


"Зло ніколи не приведе за собою Добро".  
   Мені хотілося б, щоб і Ви поділилися з читачами блогу цікавими цитатами з прочитаних Вами книг у Ваших коментарях!


Немає коментарів:

Дописати коментар